1. Úvod
  2. Blog
  3. Stužková
  4. Naplánujte si svoju stužkovú.

Naplánujte si svoju stužkovú.

24.10.2016 o 19:16 hod.
4623 x

Stužková slávnosť, okamih, na ktorý sa nezabúda.

stuzkova slavnost

Váš dokonale zorganizovaný večer, ktorý by mal odrážať a vyjadrovať kto ste ako trieda.  Oslava, ktorá je nielen o dokonalých šatách, vlasoch a vizáži. Je to večer, ktorým prezentujete seba samých a zároveň ukazujete svojim rodičom a celému pedagogickému zboru  vašu vyzretosť ,  a že ste jeden tím. Dokážte,  že o tej vašej stužkovej sa bude ešte dlho po nej hovoriť nielen v zborovni , ale aj medzi konkurenčnými maturitnými triedami.

Je to vaša jedinečná príležitosť, ako sa odprezentovať pred rodičmi a pedagógmi. Ukážte ako ste sami schopní usporiadať večierok od rezervácie miesta, výzdoby a jedla až po samotný program a zábavu. Je úplne logické, že niečo také sa nedá naplánovať v priebehu pár týždňov. Je to proces, ktorý si vyžaduje oveľa väčšiu snahu, dostatok finančných prostriedkov  ako aj dôslednú prípravu, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

stuzkova slavnost zabava

Už pri nástupe do prvého ročníka strednej školy si medzi sebou volíte triedneho zástupcu. Je to človek, ktorý by mal byť zodpovedný, samostatný a schopný reprezentovať svoju triedu a spolužiakov pred pedagógmi v tom najlepšom svetle.  Je to osoba, ktorá by mala byť v neposlednom rade aj kľúčovou pri plánovaní stužkovej slávnosti. Ak už teda svojho zástupcu spomedzi seba máte zvoleného, mali by ste sa zamyslieť aj nad tým, že o tri roky sa budete nielen usilovne pripravovať na maturitné skúšky, ale zároveň pripravovať stužkovú slávnosť. Tri roky sú dostatočne dlhá doba na to, aby ste boli schopní mať dostatočný finančný rozpočet a zároveň dostatočne dlhý čas na rozmýšľanie o mieste konania a programe. Majte na mysli, že sú to predovšetkým Vaši rodičia, ktorí to celé financujú a preto by ste mali mať ako prvé vytvorený finančný plán, ktorý si navzájom odsúhlasíte a budú ho schopný plniť rodičia všetkých spolužiakov.

Nie je vôbec na škodu, ak so šetrením financií začnete už v prvom ročníku, finančné zaťaženie Vašich rodičov v maturitnom ročníku tak bude menej náročné. Spolu s predsedom triedy sa zamyslite, ktorý zo spolužiakov by mohol vykonávať funkciu pokladníka. Ideálnym riešením by bolo zvoliť si dvoch, aby boli navzájom zastupiteľní  a do určitej miery tak môže  fungovať aj vzájomná kontrola. Títo dvaja budú mať dôležitú úlohu a to, zbierať peniaze od spolužiakov  podľa harmonogramu (mesačne, štvrťročne) a  zabezpečiť vhodný sporiaci účet v banke, na ktorý  budú vyzbierané peniaze ukladať. O tom, aká banka a akým spôsobom si zabezpečíte finančnú evidenciu sa vopred poraďte so svojim triednym profesorom alebo rodičmi.


stuzkova slavnost nasa trieda

S dostatočnými financiami na účte sa potom môžete ľahšie rozhodnúť o ich využití. V praxi to znamená, že musíte mať dostatočný finančný rozpočet nielen na samotnú stužkovú ale aj na ostatné veci, ktoré s maturitným ročníkom úzko súvisia. Sú to oznámenia, služby fotografa na tablo a samotné fotky, stužky a ich vyšitie, a pod. Podrobný zoznam si môžete vytvoriť aj na našej stránke svadbastuzkova.sk. Po zaregistrovaní si môžete vytvoriť profil vašej triedy, pridávať fotografie, miesto konania a mnoho iného. Využite možnosť  osloviť či už priamo konkrétnych dodávateľov služieb ako sú priestory, foto a video služby, dj, výzdoba  alebo pošlite hromadný dopyt na službu. Zabezpečíte si tak včas všetko potrebné a samozrejme si tak viete pozisťovať koľko vás ktorá služba bude stáť.

stuzkova slavnost pripitok

Hlavne nezabudnite, že organizovanie a plánovanie stužkovej slávnosti nie je o jednom človeku, mali by ste sa do toho vložiť všetci spoločne. Len tak dokážete všetko uskutočniť tak, aby sa vo vás zachovala  tá najkrajšia spomienka na vašu stužkovú.

 

G.D Services s.r.o

 
Miesta pôsobenia:
Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitriansky kraj Trenčiansky kraj Žilinský kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Košický kraj
Tlač svadobných oznámení a pozvánok