1. Úvod
  2. Blog
  3. Rady a tipy
  4. Plánujete svadbu ako tehotná nevesta?

Plánujete svadbu ako tehotná nevesta?

13.5.2016 o 19:53 hod.
4282 x

Ako zvládnuť svadbu a tehotenstvo zároveň.

 

tehotna nevesta a zenich Tak, ako dochádza neustále k zmenám v spoločnosti, je čoraz bežnejšie pre páry, že majú spoločných potomkov ešte pred svadbou a mnoho neviest dokonca plánuje svoj veľký deň počas tehotenstva. Vzhľadom k faktu, že ste tehotná môžete mať isté pochybnosti, či zvládnete celý proces prípravy, ako aj samotné vychutnanie si svojho veľkého dňa. Ak však pristúpite dôsledne k plánovaniu detailov svadby, aby ste mali uvoľnený svadobný deň, ako aj vyrovnanie sa s potenciálnymi predsudkami od okolia, vám  umožní vychutnať si nielen samotnú svadbu, ale aj tehotenstvo súčasne.Vezmite do úvahy načasovanie.

Tehotenstvo prichádza s rôznymi fyzickými zmenami od nevoľnosti, únavy a pocitu, že ste nafúknutá ako balón. Zamyslite sa, či nebude pre vás vhodné naplánovať svadbu až počas druhého trimestra, kedy je ranná nevoľnosť zvyčajne preč a vaše bruško ešte veľmi nenarástlo.Zamyslite sa nad faktormi, ako je únava a prípadné zdravotné problémy, ku ktorým môže dochádzať ako súčasť tehotenstva. To vám môže pomôcť pri plánovaní – napríklad načasovanie  začiatku obradu a hostiny, voľba svadobného menu, ba dokonca akú veľkú svadbu chcete.  

Napríklad, ak sa rýchlo unavíte, je vhodné naplánovať svadbu na popoludnie až začiatok večera, čo môže tiež výrazne ovplyvniť výšku výdavkov, ktoré si môžete ušetriť na medové týždne alebo dieťa.Ak sa chystáte zosobášiť v kostole alebo je pre vás vhodný len jednoduchý obrad na mestskom úrade, budete si musieť najprv preveriť, či vás bude oddávajúci ochotný zosobášiť, pretože v niektorých kostoloch vám to nemusí byť umožnené kvôli tehotenstvu. Stále však majte na pamäti, že sa nemáte za čo hanbiť, a že v dnešnej dobe je úplne bežné, že sa nevesta vydáva tehotná. Plánovanie hostiny by mala byť pomerne ľahká úloha.

svadobne saty pre tehotnu

Existujú však niektoré faktory, ktoré možno budete chcieť mať na pamäti pri prehliadke potenciálnych miest, ako napríklad, že budete musieť ísť na  toaletu častejšie. Uistite sa, že Vám bude jedlo k dispozícii v priebehu celej akcie a rovnako aj zvážte výzdobu živými kvetmi, nakoľko počas tehotenstva môžete byť citlivá na ich vôňu.  Pri voľbe svadobných šiat sa môžete stretnúť s niekoľkými problémami. Hlavne kvôli narastajúcemu brušku, čo ale neznamená, že by ste sa mali uspokojiť s niečím, čo sa vám vôbec nepáči.

Zvážte návštevu krajčírskeho salóna, kde vám môžu vytvoriť šaty podľa vašich predstáv a pritom rešpektujúc váš aktuálny stav. Vyberte si štýl, ktorý vám bude pohodlný a zároveň praktický, nakoľko budete s veľkou pravdepodobnosťou potrebovať použiť toaletu častejšie. Vyhnite sa korzetom, tesným šnurovadlám, šatám á-la morská panna a takisto sa vyhnite vlečke . Pri výbere farby šiat sa nenechajte ovplyvniť starými spoločenskými konvenciami o bielych šatách a panenstve. Vyberte si takú farbu, ktorá sa páči hlavne vám, a v ktorých sa budete cítiť pohodlne.

Tehotenstvo často zahŕňa opuchy, najmä rúk a nôh. Vyberte si preto pohodlné topánky a ostatné doplnky, ktoré vás nebudú tlačiť, prípadne inak obmedzovať. Zadovážte si niekoľko párov topánok, ktoré si počas dňa budete môcť prestriedať. Nezabudnite, že topánky by vám mali umožniť pohodlné státie, tancovanie a chodenie bez pocitu bolesti a únavy. Zvyčajne majú v tehotenstve topánky väčšiu veľkosť než bola tá pred otehotnením. Takisto veľkosť svadobných obrúčok sa môže tehotenstvom zmeniť. Mali by ste preto zvážiť pri kúpe aj tento faktor, prípadne sa poradiť s klenotníkom o dodatočnom zväčšení, resp. zmenšení veľkosti. Organizovanie svadby môže byť veľmi stresujúce a spôsobiť väčšiu únavu, ak ste tehotná.

 

svadobne saty pre tehotnu

Týždeň pred svadbou si preto doprajte dostatok spánku a potrebný relax, aby ste si mohli naplno vychutnať váš veľký deň. Večer pred svadbou choďte do postele čo najskôr, aby ste nebola unavená, zdriemnite si ešte pred obradom, ak je to možné. Svadby si spravidla vyžadujú koordináciu s niekoľkými rôznymi ľuďmi. Nebojte sa preto požiadať o pomoc či delegovanie úloh, či už Vám svadbu pomáha organizovať svadobná agentúra alebo rodina a priatelia. Zapojte do celého procesu aj snúbenca, ktorý Vám často môže byť oporou v rôznych situáciách. Tiež je dôležité, aby ste nezabudla pravidelne jesť. Iba tak zabezpečíte, že si udržíte energiu počas celého dňa. Deň začnite zdravými raňajkami, doprajte si obed, rovnako aj občerstvenie medzi jednotlivými jedlami.

Častokrát sa stane, že pri toľkých povinnostiach zabudnete na jedenie. Preto je dobré mať po svojom boku snúbenca alebo priateľa či člena rodiny, ktorý vám bude pripomínať, aby ste si sadli a vychutnali si nejaké jedlo. Dôležité je samozrejme udržiavať sa hydratované vodou po celý deň. Podľa svojho vlastného uváženia zvážte prípitok, ale v zásade by ste sa mali vyhnúť akémukoľvek alkoholu počas svadby v záujme zdravia vášho dieťatka. Skúste si nájsť vhodnú nealkoholickú alternatívu.

Ešte donedávna bolo vo väčšine spoločnostiach pomerne nezvyčajné pre ženy otehotnieť pred svadbou. Medzi staršími generáciami, ako sú vaši rodičia a starý rodičia, predsudky o sexe a otehotnením predtým, než uzavriete manželstvo môžu pretrvávať. Aj keď ich pripomienky by vám mohli ublížiť, skúste sa vžiť do ich pocitov a uznať ich. Vysvetlite im vašu radosť a nadšenie z toho, že môžete byť manželkou a matkou. Spomeňte, že sa cítite veľmi požehnaná mať dieťa. Možno zistíte, že to uvoľní atmosféru, a zároveň pomáha prijať Váš stav.

tehotna nevesta a zenich

Zvážte  zoznam hostí, ktorí môžu mať problémy s vašim tehotenstvom na svadbe. V niektorých prípadoch možno zistíte, že bude najpohodlnejšie skryť bruško, ak je to možné. To môže pomôcť nielen vysporiadať sa s predsudkami iných ľudí, ale tiež vám môže pomôcť uvoľniť sa a užiť si deň oveľa viac. Vyberte si dôkladne šaty, ktoré perfektne zakryjú  bruško, vyhýbajte sa akýmkoľvek rozhovorom o tom, že ste tehotná, prípadne špekuláciám smerujúcim k Vášmu brušku. Nezabudnite sa baviť. Skúste sa sústrediť a tešiť na každý okamih svojho svadobného dňa. Nielen, že vám to pomôže odpočívať a baviť sa, ale hlavne budete mať krásnu spomienku, ktorú môžete neskôr zdieľať so svojim dieťaťom.

Tancujte, bavte sa, jedzte, robte všetky tie veci, ktoré chce robiť každá nevesta v jej veľký deň. Nenechajte sa ovplyvniť nejakými negatívnymi komentármi. Vyhľadávajte tých ľudí, ktorí sa budú tešiť s Vami. Rozhodnite sa sama, či sa chcete vydávať iba kvôli tehotenstvu. Vydávajte sa preto, že chcete, a nie preto, že cítite spoločenský tlak. Opýtajte sa sami seba, či stres z plánovania svadby by nebolo lepšie odložiť až po narodení dieťaťa.

 

GD Service s.r.o

 

 
Miesta pôsobenia:
Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitriansky kraj Trenčiansky kraj Žilinský kraj Banskobystrický kraj Prešovský kraj Košický kraj
Tlač svadobných oznámení a pozvánok