1. Úvod
  2. Blog
  3. Hudba a zábava
  4. Dj na svadbu a pár rád pri jeho výbere.

Dj na svadbu a pár rád pri jeho výbere.

9.11.2015 o 22:19 hod.
2878 x

Ako vyberať dj na svadbu a o čom je jeho a Váš svadobný deň.

 

dj n tonyo

Čas, kedy už naozaj treba uvažovať o svadobnej zábave, je asi kontinuálny s ostatnými profesiami, ktoré sa budú na Vašej svadbe dj n tonyopodieľať.

Rozhodnutie sa medzi živou hudbou alebo dj-om nechávam na vás :)

Ideálne je mať oboje.

 Nezabúdajte, že čítanie pozitívnych recenzií na internete nikdy nezaručuje ten správny výber a aj v tomto prípade platí, že ryba smrdí od hlavy :)

 

 

Skúste si napríklad vypýtať od dj kontakty na jeho odohrané svadby a tým pádom máte zaručené, že poskytnuté informácie sú z prvej ruky.

Ani samotné, cieľovo krátko zostrihané video  kde je naj zábava v jednej minúte, by nemalo byť smerodajným pre Vás. Čím má dj viac rozdielnych fotografií a videí zo svadieb,  tým máte väčšiu  istotu, že ich aj naozaj dosť odohral.

Kedysi si svadbu nevedeli predstaviť bez hudobnej skupiny. Dnes môže byť dobrý svadobný dj rovnakou a niekedy aj lepšou alternatívou.

Čaro svadobného dj je hlavne v originalite reprodukovanej hudby, ktorá znie rovnako na začiatku aj na konci vašej svadby bez vplyvu okolitých vecí.

dj n tonyoDobrý dj je zábava pre všetky vekové skupiny bez akéhokoľvek obmedzenia takisto ako aj živá hudba. V tomto prípade už je to iba na bohatosti archívu, kde má podľa mňa dj o trošku na vrch oproti živej hudbe.

Samozrejme je dobré  a potrebné  vedieť odhadnúť publikum. Jednoznačne komunikácia s publikom je obrovské plus.

Osvetlením a nasvietením dotvoriť  svadobnú sálu a premeniť ju na miesto, ktoré ešte viac navnadí ľudí na tancovanie.

Osobne si myslím, že už samotní ľudia, ktorý vyberajú sálu pre svoju svadobnú hostinu, by sa mali informovať o technických možnostiach pre zábavu ako sú funkčnosť osvetlenia a jeho ovládanie po zónach, o vplyve hudby na okolie po nočnom kľude najmä na hoteloch, a pod. V letných mesiacoch určíte nezabúdať na klimatizáciu lebo v horúčavách sa ľuďom naozaj nechce tancovať. Takisto prebrať s fotografom a kameramanom či im neprekáža pri ich práci rýchla zmena farieb, prípadne dym v sále.

 

dj n tonyo Deň Vašej svadby začne pre mňa asi okolo obeda, kedy si prejdem a naložím jednotlivú techniku do auta. Podľa okolností  a  hlavne miesta konania svadby prispôsobím aj výjazd na miesto.

Celkovo rozloženie a nastavenie techniky zaberie asi 2 hodiny. Svadobná zábava cca 13 - 14 hodín. Po svadobnej zábave začína ďalšia etapa a to balenie a znášanie do auta trvá asi 1,5 hodiny. Cesta domov a vykladanie techniky  asi 1 hodina :)  Celkovo asi 18 hodín venovaných Vašej svadbe plus predsvadobné stretnutia a emailová komunikácia.

Aj to všetko prispieva k dobrej svadbe z mojej strany samozrejme okrem dobrej hudby, dobre naladených ľudí a vás osobne.

 

 

Dj N-Tonyo

 

 
/uploads/images/70f5eed8cebc815c31c9bf534a77137a.jpg
Tono Žuhovský
Miesta pôsobenia:
Prešovský kraj Košický kraj
Viac ako 20 rokov svadieb, osláv, diskoték a podobných akcií... viac ako 20 rokov skúsenosti pre Vás.