1. Úvod
  2. Blog
  3. Kompletná realizácia
  4. Ako svadbou na kľúč ušetriť

Ako svadbou na kľúč ušetriť

21.4.2015 o 20:42 hod.
1769 x

Svadba bez stresu a straty času jednoducho na kľúč podľa Ely.

 

Svadba bez stresu a straty času jednoducho na kľúč podľa ElyOrganizácia svadby vyžaduje množstvo vybavovania a zaberie aj veľa času. Preto stále viac párov využíva pomoc svadobných agentúr. Svadobná agentúra vám podľa želania zorganizuje celú svadbu a vy len prídete v deň D na určené miesto a poviete si svoje áno. Môžete na nich nechať všetko od zabezpečenia obradnej miestnosti a priestorov na hostinu, cez dopravu pre hostí a novomanželov, svadobnú výzdobu a občerstvenie, zákusky a svadobnú tortu, zabezpečenie šiat pre nevestu a družičky, či obleku pre ženícha, prípravu kvetín, pozvánok alebo programu na oslavu, až po výber hudby a koordináciu svadobného dňa.

Agentúry často ponúkajú aj doplnkové služby ako organizácia zásnubného večierka, rozlúčky so slobodou, či rôzne moderné služby (zriadenie a spravovanie svadobnej web stránky alebo stránky na Facebooku). Hlavnou a najdôležitejšou službou je však samotná organizácia svadby. Môžete si vybrať, či chcete svadbu na kľúč a všetko zveríte do rúk agentúre alebo sa môžete na prípravách podieľať. Môžete tiež zvoliť len niektoré služby, napríklad zariadenie hostiny, výzdoby a kvetov a zvyšok vybaviť sami. V svadobnej agentúre vám pomôžu naplánovať priebeh svadby, vybrať tému a farebné kombinácie, poradia, kde sa oplatí svadbu usporiadať a kde objednávať potrebný tovar a služby. Veľa ľudí sa obáva, že služby svadobnej agentúry výrazne navýšia ich rozpočet, opak však môže byť pravdou. Svadobné agentúry majú prehľad o rôznych dodávateľoch, majú kontakty a často množstvo obchodných partnerov, ktorí im poskytujú rôzne zľavy. Preto, ak máte na svadbu limitovaný rozpočet je pravdepodobné, že ho budete vedieť za pomoci odborníkov využiť tak, aby sa do neho zmestilo všetko, čo chcete plus služby svadobnej agentúry. Ak Vám bude svadobná agetka sympatická a budete si rozumieť, určite sa ľahko dohodnete a vaša spolupráca bude prebiehať tak ako si predstavujete.

Svadba bez stresu a straty času jednoducho na kľúč podľa Ely

Nielen, že vám agentúra ušetrí množstvo času a starostí, ale jednoducho vybaví veci, ktoré vôbec neviete, kde sa dajú zohnať. Organizátorky svadieb vedia, kde majú hľadať a na koho sa obrátiť, preto sa oplatí minimálne s nimi poradiť. Ak máte chuť celú svadbu si pripraviť sami, ale neviete, kde začať, využite službu svadobné poradenstvo. Agentúre zaplatíte za čas, ktorý s vami strávi a ušetríte si tým množstvo svojho času, ktorý by ste museli investovať do pracného vyhľadávania a zháňania kontaktov na rôznych dodávateľov. Okrem toho je možné, že získate informácie o výhodných cenách služieb a tovarov a tiež tipy a rady ohľadom príprav.

Organizátorka svadieb s vami prejde všetky úlohy, ktoré treba splniť, preberie s vami vašu predstavu a ukáže vám rôzne možnosti ako ju zrealizovať, prípadne vám poradí, ak ešte nemáte žiadnu predstavu. Možete si nechať zostaviť časový harmonogram svadobných príprav aj svadobného dňa. Budete tak mať istotu, že všetko je tak ako má byť a na nič sa nezabudne, lebo viete presne, čo máte kedy robiť. Získate tiež prehľad o stave príprav a budete vedieť, čo už máte zabezpečené a čo ešte treba zariadiť. Ušetríte si tak množstvo stresu a stále budete mať pod kontrolou celú organizáciu svadby.

Ak viete, že väčšinu vecí zariadite sami, s pomocou rodiny a známych a preto si myslíte, že svadobná agentúra nie je pre vás, môžete byť milo prekvapení. Agentúru nemusíte nutne využiť len na veľké svadobné prípravy, radi vám pomôžu aj s drobnými úlohami a čo je možno najdôležitejšie pre väčšinu neviest - pomôžu vám priamo počas vášho svadobného dňa. Každá nevesta si chce svoj veľký deň užiť naplno, neriešiť žiadne organizačné veci a len sa zabávať a vychutnávať si svoju svadbu.

Preto niektoré páry poveria týmito úlohami niekoho z rodiny. Ak však chcete, aby si svadbu užili všetci pozvaní bez starostí, najmite si svadobnú koordinátorku. Tá zariadi, aby bolo všetko pripravené skôr, ako príde nevesta a ženích, usadí hostí, dohodne všetko potrebné s personálom, zabezpečí, aby celá svadba prebiehala podľa dohodnutého programu, aby bol každý zúčastnený na svojom mieste, postará sa, aby nikomu z hostí nič nechýbalo.


Svadby podľa Ely

 
Miesta pôsobenia:
Bratislavský kraj
Svadba podľa Vašich predstáv a bez starostí.