1. Úvod
  2. Blog
  3. Hudba a zábava
  4. Na čo myslieť pri výbere svadobného DJ

Na čo myslieť pri výbere svadobného DJ

18.4.2015 o 22:11 hod.
2632 x

K dobrému jedlu aj správna muzika a Dj Štefan Sklenár.

Svadba, tak isto ako stužková slávnosť, či výročie sú udalosti, ktoré sa konajú, ako sa hovorí, raz za život. Preto sa ľudia rozhodnú k dobrému jedlu dopriať si aj trochu tanca a tej správnej muziky. Najlepšia voľba je zajednať si svadobého DJ, ktorý sa celý večer stará o to, aby boli hostia "vo vare".

Mladomanželia často rozmýšľajú aj nad živou kapelou. Zo skúseností však musím povedať, že potom bývajú sklamaní, pretože hudobníci mávajú obmedzený repertoár a keď sa hostia roztancujú a dostanú do nálady, muzikanti vyhlásia prestávku, pretože musia dobiť baterky. Ale samozrejme živá hudba má vždy svoje čaro. Prednosťou svadobného DJa je teda bezpochyby neobmedzenosť po všetkých stránkach. Niekedy sa mi stáva, že podľa kolektívu hostí musím prejsť na jeden konkrétny žáner, ktorý hrám väčšinu večera, pretože si to svadobná družina vyžiada. U žien je veľmi obľúbené latino, u chlapov zas rocková muzika. Ja sa viem zákazníkovi veľmi rýchlo prispôsobiť. Dokonca sa mi stáva, že si hostia prinesú aj vlastné piesne, na ktoré si chcú zatancovať. 

Na objednanie svadobného DJa by mali mladomanželia myslieť čo najskôr. Niekedy mi budúci mladomanželia volajú aj rok dopredu, niekedy sa stáva, že im vypadne dohodnutý DJ mesiac pred svadbou (čo mi príde veľmi neprofesionálne) a potom samozrejme (ak mám voľný termín)pomáham zachraňovať situáciu.

Pri výbere svadobného DJ je veľmi dôležitým faktom to, aby to bol hudobník, ktorý cíti s ľuďmi. Mal by to byť sangvinik, ktorý sa nebojí vystúpiť pred ľudí, prípadne sa zamiešať medzi nich a prezisťovať aktuálnu situáciu. Mal by vedieť rozpoznať čo chcú ľudia počuť a na čo sa chcú zabávať. Ja mám našťastie hudobné gény po mamke, takže som veľmi citlivý na to, čo sa práve hrá a nevadí mi hodiť sa medzi ľudí a rozprúdiť zábavu. Dobrý DJ by mal žiť hudbou tak ako ja (smiech)...

Mať svadobného DJ podľa mňa určite nie je zábava iba pre mladých. Veľmi rád hrávam nestarnúce hity a v zásobe sa nájdu aj staršie ľudové piesne, na ktoré sa zabavia všetky vekové kategórie. Veľmi úspešné sú valčíky a polky prespievané Robkom Kazíkom. A Senzi Senzus? To ani nehovorím... Ľudia sa veľmi radi bavia na rockenrollové vykopávky premiešané s Elánovkami. Niekedy sa mi stáva, že si zaspievame spolu do mikrofónu, zaspomíname, niektorí si aj poplačú.

Romantické duše vždy potešia slaďáky, oddychovky a takzvané lepáky. Klobúk dole pred staršími ročníkmi, niekedy sa až čudujem, koľko vydržia tancovať. Veľmi obľúbené kapely sú Olympic, Turbo alebo Katapult. Na ne sa ľudia vždy veľmi bavili. Ale ako som si všimol, vždy všetci hostia tancujú aj na moderné hity ako sú Danza Kuduro a Cest La Vie. Na mojich párty nezáleží na veku, bavia sa všetci.

Príprava na svadbu je veľmi jednoduchá. Mladomanželom posielam dopredu vytvorený formulár, kde píšu svoje priania ohľadom jednotlivých častí svadby - od príchodu do sály, cez prvý tanec, krájanie torty, vykrúcanky, prípadne nejaké spoločenské hry. Každá svadba je niečím výnimočná, minulý rok som dokonca moderoval nemeckú a ruskú svadbu na Slovensku a tento rok ma čaká jedna španielska v Banskej Štiavnici. Takže srandy je kopec. Súčasťou formulára býva aj zoznam hitov, ktoré by mladomaželia radi počuli, a zároveň pesničky, ktoré mám "zakázané" hrať. Pred svadbou si vždy dáme osobné stretnutie, kde celú udalosť pekne doladíme podľa predstáv zákazníka. Vždy sa snažím poradiť na základe skúseností z ostatných svadieb, aby bola tá vaša najlepšia.

Príprava na svadbu zahŕňa aj vyčerpávajúce nosenie aparatúry, keďže chodím všade sám. Raz sa mi dokonca stalo, keď som hral v Rimavskej Sobote, že som nemohol zaparkovať auto rovno pred reštauráciu, keďže tam bol zákaz stáť. Aparatúru som musel nosiť cez pol námestia a sála bola dokonca na druhom poschodí. Keď som to všetko ponosil a pozapájal, musel som si ísť ešte na chvíľu pospať na hotel. Preto chodím na akcie radšej skôr. Potrpím si, aby bolo všetko stopercentné. Dobrá svadba je taká, z ktorej odchádzajú všetci vytancovaní a spokojní domov. Ľudia musia zabudnúť na starosti, prácu a osláviť túto udalosť tak ako sa patrí. Keď sa to podarí, som šťastný.

Na záver by som chcel popriať všetkým, nech im vyjde ich svadobný deň podľa ich predstáv a nech majú čo najmenej starostí a čo najviac zábavy.

Štefan Sklenár DJPREVAS.SK

 
/uploads/images/282b4e2aa64ed804d9ce3197b853952d.jpg
Štefan Sklenár
Miesta pôsobenia:
Bratislavský kraj Trnavský kraj Nitriansky kraj Banskobystrický kraj
HĽADÁTE TOHO SPRÁVNEHO SVADOBNÉHO DJ